garderoba kapsułowa

Garderoba kapsułowa – trendy wiosna i lato

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszy się garderoba kapsułowa. Jej głównym założeniem jest to, aby zgromadzić w swojej szafie możliwie najmniejszą liczbę ubrań, które jednak pozwolą na skomponowanie wielu stylizacji. Odpowiedni dobór dodatków oraz poszczególnych elementów odzieżowych powoduje, że już niewielka liczba ubrań pozwoli na stworzenie różnych stylizacji odpowiednich na każdą okazję oraz pogodę.

Garderoba kapsułowa - jak ją skomponować?

Głównym założeniem odzieży kapsułowej jest to, aby w swojej szafie posiadać wyłącznie takie elementy, które będzie można ze sobą w dowolny sposób łączyć, tworząc tym samym wyjątkowe i niepowtarzalne kreacje. Tego typu garderoba składa się z precyzyjnie dobranych elementów, które będzie można nosić z największą przyjemnością. Aby w odpowiedni sposób skomponować garderobę kapsułową należy wyposażyć szafę w kilka uniwersalnych elementów. Dla dziewczynki mogą to być na przykład ażurowe rajstopy oraz biała sukienka. Dla chłopca zaś muślinowa bluzka i lniane spodnie. Tego typu ubrania mogą stanowić swego rodzaju „trzon” całej odzieży, które będą uzupełnione o różnego rodzaju dodatki i akcesoria.

Zalety garderoby kapsułowej

Jedną z zalet posiadania garderoby kapsułowej jest to, że nie ma już potrzeby codziennego zastanawiania się, co na siebie założyć. Kilka sprawdzonych, a co istotne, uniwersalnych elementów pozwoli na stworzenie stylizacji odpowiedniej zarówno na co dzień, jak i od święta. Tak zwana “capsule wardrobe” to propozycja idealna dla tych wszystkich, którzy niechętnie chodzą na zakupy w poszukiwaniu nowych ubrań dla siebie. Już niewielka liczba elementów, takich jak bluzki, koszule, spodnie czy sukienki umożliwią połączenie wszelkich dodatków w taki sposób, aby codziennie zaskakiwać zupełnie nową kreacją przy zastosowaniu bardzo niewielkiej liczby ubrań.

Wiosna to idealny czas, aby rozpocząć budowanie swojej garderoby kapsułowej. Oczywiście jedną z największych zalet jest fakt, że tego typu ubiór pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ ogranicza potrzebę poszukiwania zupełnie nowych akcesoriów odzieżowych. Szukając oszczędności nie można jednak zapominać o dbałości o środowisko. Warto, aby komponowana garderoba składała się z akcesoriów naturalnych, wykonanych na przykład z lnu, muślinu, wiskozy czy też bambusa. Tego typu ubrania prezentują się niezwykle okazale. Jest z nich tworzona odzież zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki temu każdy znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.